Projekt edukacyjny – promowanie honorowego krwiodawstwa

Nasza szkoła współuczestniczy w akcji edukacyjnej "Twoja krew, moje życie", organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026"

W związku z tym, w naszym internacie odbył się cykl zajęć – lekcji multimedialnych. Korzystając z pakietu materiałów informacyjno - edukacyjnych wychowankowie mogli bliżej zapoznać się z tematyką honorowego krwiodawstwa.

Celem projektu jest promowanie honorowego krwiodawstwa, przygotowanie młodzieży do podjęcia świadomej decyzji o zostaniu dawcą krwi, przełamanie stereotypów i obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

To, co robimy dla siebie

umiera razem z nami.

To, co robimy dla innych

JEST WIECZNE.