Projekt edukacyjny „Mistrzowie i Patrioci”

W październiku 2019 roku  uczniowie klas czwartych Yurii  Kurchenko (4tl) i Alan Zygan (4tk) wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie i Patrioci” . Organizatorem konkursu była Fundacja Instytutu Łukasiewicza ,a patronat narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Pan Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

12 grudnia 2019 r.przesłane zostały na adres naszej szkoły podziękowania za zaangażowanie w inicjatywę , której celem było upamiętnienie polskich sportowców zasłużonych w II wojnie światowej. Swoje podziękowania i wyrazy uznania organizatorzy konkursu skierowali do Nauczyciela pod opieką którego powstały prace.  Na  ponad 1200 zgłoszeń z kilkuset szkół w całej Polsce nasz projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Doceniono wkład naszych uczestników poprzez podziękowania-dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych „Mistrzowie i Patrioci”.

Biorąc udział w konkursie upamiętniliśmy największe osobistości Polskiego Sportu, dziękując im za wkład włożony w to dzieło. Przystępując do projektu oddaliśmy hołd wybitnym sportowcom II RP zasłużonym w czasie drugiej wojny światowej. Naszych uczniów przygotowała Pani Urszula Pacholska-nauczyciel historii .Udział w projekcie posłuży nam do refleksji dotyczących tamtych czasów. Cieszymy się ,ze razem z p .Urszulą mogliśmy zaangażować się w tak wyjątkowe przedsięwzięcie .Czekamy na kolejne propozycje edukacyjne.