„Spotkanie po latach”

Dnia 31 stycznia 2020r odwiedził naszą szkołę absolwent technikum elektrycznego z 2015r Kozak Łukasz, który obecnie pracuje jako kierownik w firmie Sciteex Kłoczew. SciTeeX Group grupa operuje w dziedzinie obróbki powierzchni, od ponad 25 lat. SciTeeX jest znanym producentem maszyn. Komory śrutownicze BLASTLUX Series, oczyszczarki wirnikowe RATIOJET, kabino-suszarki VENUS zdobyły wiele wyróżnień i pracują u klientów już w ponad 30 krajach na całym świecie. SciTeeX stosuje w swoich maszynach wiele rozwiązań konstrukcyjnych własnych i innowacyjnych. SciTeeX buduje maszyny we własnym zakładzie produkcyjnym, na terenie 30 000m2 powierzchni hal ponad 7500m2 wyposażone w nowoczesny park maszynowy. Produkty z firmy są sprzedawane na całym świecie Chiny, Meksyk, Szwajcaria itp. Zakład obecnie zatrudnia 400 osób.

Łukasz w zakładzie odpowiedzialny jest za projektowanie sieci elektrycznych i systemy automatyki. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele: Wojtaś Mariusz, Kamil Prokocki (również nasz absolwent technikum elektrycznegoz 2005r), Karol Zagożdżon oraz uczniowie klas elektrycznych 2te i 3te. Celem przyjazdu Łukasza do naszej szkoły było przedstawienie zakładu pracy i przygotowanie ofert pracy dla uczniów naszego technikum elektrycznego z ZSZ nr1 w Dęblinie.