Dzień Otwarty WSOSP w Dęblinie.

W dniu 1 marca 2017r. uczniowie klas IV Technikum Mechanicznego o profilu technik mechanik lotniczy uczestniczyli w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczniowie pod opieką dwojga opiekunów uczelnianych zrealizowali  wyselekcjonowany program zwiedzania uczelni. Przygotowany przez organizatorów program poznania bazy dydaktycznej uczelni był bardzo obfity i  obejmował swoją tematyką zapoznanie się z:

• Ośrodkiem Szkolenia Obsługi Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych
  • Symulatorem Kontroli Lotniska,
  • Symulatorami lotów dla statków powietrznych: M-28 BRYZA, PIPER SENECA V, CESNA 172RG, SW-4/S-300 PUSZCZYK, TS 11 ISKRA i PZL 130 ORLIK,
  • Urządzeniami treningowymi do katapultowania i skoków spadochronowych,
  • Laboratorium Silników Lotniczych,
  • Laboratorium Grafiki Inżynierskiej,
  • Laboratorium Materiałów Lotniczych,
  • Zakładem Wychowania Fizycznego(np. lotnicze przyrządy specjalne, baza szkoleniowa),
  • Laboratorium Aerodynamiki i Mechaniki Płynów,
  • Salą instruktażowo -szkoleniową  do broni strzeleckiej.

Ostatnim akcentem pobytu na terenie uczelni było zapoznanie się ze sprzętem lotniczym w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego. Cennym atutem tego dnia była możliwość bezpośredniej rozmowy ze studentami uczelni.

Obejrzeliśmy również liczne wystawy tematyczne np. Naukowego Koła Młodych Konstruktorów. Młodzież otrzymała materiały informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej (cywilnej i wojskowej) uczelni.

Autor: CZ. D.