"Gorączka złota"

„GORĄCZKA ZŁOTA” to coroczna akcja, którą organizuje Polski Czerwony Krzyż w całym kraju. Polega na zbiórce złotych monet o najniższych nominałach - 1, 2 i 5 groszowych.

Pomagamy DZIECIOM. Zebrane fundusze w ramach akcji pomogą zrealizować następujące działania:

• dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;
  • pomoc rzeczową (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych;
  • wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.

Akcja „Gorączka Złota” oprócz pozyskania funduszy dla dzieci ma także wymiar społeczny, uwrażliwia nas na problemy społeczne, promuje ideę wolontariatu jaką jest niesienie bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Skarbonki na monety opatrzone naklejką z logo PCK i nazwą akcji znajdują się w Internacie (pokój wychowawców 105) oraz w szkole (pracownia języka niemieckiego - 102, biblioteka, sklepik szkolny). Pierwsze grosiki już wrzucone...

Zbiórka potrwa do 15 czerwca 2020 roku.

Wszystkich gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję.