Uwaga Nadwaga V - ogólnopolska kampania edukacyjna.

W tym roku po raz piąty ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Uwaga Nadwaga V”, której organizatorem są Centra Dietetyczne Naturhouse. Celem akcji jest zwiększenie świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych, będących jedyną skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości.

W związku z akcją, w dniach 23-24.02.17, w naszej szkole odbyły się pierwsze (z dwóch zaplanowanych cykli) spotkania uczniów z dietetykiem. Celem ich było zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba uczniów zmagających się z nadmiernymi kilogramami. Zbyt dużą masę ciała ma już 22,3% uczniów. Nadmierna masa ciała u dzieci i młodzieży może negatywnie odbijać się na ich zdrowiu, sylwetce i samopoczuciu, w tym także koncentracji i zdolności do przyswajania wiedzy. Propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości.

Autor: M.T.