Konkurs z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Konkurs z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w listopadzie. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu uczniów z klas I-IV. Jury w składzie wicedyrektor Iwona WIerzchowska-Kuta, Małgorzata Więsek, Anna Strumnik, Monika Pawłowska, Urszula Kostyra i Sylwester Goliasz oceniło prace przyniesione przez uczniów, które zostały wykonane dowolną techniką plastyczną.

1 miejsce - Kamil Kuśmierek IV te

2 miejsce - Daniel Szuwara II tl

3 miejsce - Aneta Gąsior I tia

Przyznano kilka wyróżnień: Bartosz Jermolik I te, Krystian Sierański I tia, Dawid Zięba I te, Adrian Witek I tm, Michał Kępka I tk, Bartosz Kamola I tia.

Celem konkursu było:

• wzbudzanie u młodzieży postawy patriotycznej oraz szacunku do symboli narodowych,
  • przybliżenie uczniom walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury,
  • propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej,
  • kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

Organizatorem konkursu była nauczyciel historii Urszula Pacholska.

Autor: Urszula Pacholska