XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023 r. obchodzony jest XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.To dzień, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień i przyłączyć się do akcji, której organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

Na tą okazję zostały przygotowane gazetki tematyczne. Tego dnia uczniowie klas pierwszych i drugich przystąpili do konkursu "Łamigłówki matematyczne z tabliczką mnożenia". Ekspertem w tej dziedzinie okazał się być Filip Krzyziński z klasy 2 te. Poza tym każdy mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia przy specjalnie przygotowanym stoisku z losami, gdzie za poprawnie rozwiązane przykłady czekała słodka niespodzianka.

Na lekcjach uczniowie poznawali historię tabliczki mnożenia, sprawdzali swoje umiejętności poprzez samodzielne zadawanie przykładów oraz rozwiązywanie zagadek z tabliczką mnożenia.

Nie zabrakło w tym dniu dużo pozytywnych emocji, zdrowej rywalizacji i świetnej j zabawy.

Autor: Monika Gołębiowska