Powiatowe Święto Niepodległości

Powiatowe Święto Niepodległości 11.11.2023 r. rozpoczęło się zbiórką pocztów sztandarowych na placu przed Kościołem Parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie Damian Pliwka, Mikołaj Barszcz i Wiktor Rudziński wraz z panią Agnieszką Piwońską- Filipek.

O godzinie 8:00 rozpoczęła się Msza Święta. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykach. Dalsza część uroczystości odbyła się przed pomnikiem „Bojownikom o Wolność Ojczyzny”. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Rycki – Pan Dariusz Szczygielski.

Zgromadzeni odśpiewali ,,Mazurek Dąbrowskiego’’ w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu".

Miał również miejsce apel pamięci i salwa honorowa.

Pod pomnikiem wiązankę kwiatów złożył p. Dyrektor Artur Misiak oraz nauczyciel – p. Agnieszka Piwońska- Filipek. Na zakończenie uroczystości, Orkiestra Dęta OSP w Rykach zagrała wiązankę pieśni żołnierskich, których to melodie są nieodzownym elementem tego narodowego święta.

Autor: Agnieszka Piwońska - Filipek