Polacy Rodakom

Przed Świętami Bożego Narodzenia 2016, zakończyła się już 17 zbiórka darów w województwie lubelskim, prowadzona w ramach Akcji Polacy Rodakom. Klasa IV TL 1 wraz z wychowawcą  w Zespole Szkół Zawodowych nr  1 w Dęblinie, jak co roku  koordynuje  zbiórkę darów. Dary przekazują uczniowie, pracownicy szkoły, mieszkańcy Dęblina  i sponsorzy.  Nie tylko w Lublinie, lecz także w wielu miastach powiatowych, odbyły się uroczystości przekazania darów, z udziałem  Konsulów i pomysłodawcy  Akcji Stanisławem  Gogaczem - senatorem  RP. Uroczystość  połączona jest  z tradycyjnym opłatkiem. Dary z Dęblina, przekazane zostały do miejsca zbiórki w Puławach. Jak co roku uczestniczyliśmy w uroczystym przekazaniu darów .

Autor: W.N.