Maraton filmowy

Na przełomie listopada i grudnia odbyły się wieczory filmowe, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Wyświetlone zostały filmy takie jak ,,Gladiator’’, ,,Powstanie Spartakusa’’, ,,Ben Hur’’, ,,Dywizjon 303’’, ,,Miasto 44’’, ,,Czterej pancerni i pies’’, ,,Kurier’’, ,,Stawka większa niż życie’’. Uczestnicy wieczorów filmowych brali czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.

Pogłębili także swoją wiedzę w tej dziedzinie. Dzięki projekcji uczniowie przenieśli się do czasów starożytnych i II wojny światowej. Wyświetlenie filmów poprzedzone zostało fachową prelekcją i zakończona dyskusją.

Jak co roku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w tym maratonie trwającym od godziny 13 do 19 pod przewodnictwem nauczycielki historii p. Urszuli Pacholskiej.

Autor: Urszula Pacholska